Myšlienka obehového systému vratných obalov na jedlo vznikla ešte v roku 2020. V tom čase Milan pracoval v Londýne, keď svet zasiahla pandémia koronavírusu. Keď sa miestne reštaurácie a podniky zavreli, mnohí si začali častejšie objednávať jedlo so sebou alebo cez donáškové služby domov.
Toto bol aj Milanov prípad, ktorému však vadilo, že po každej objednávke mu ostalo veľké množstvo plastu a papiera. Najhoršie bolo, keď jedna porcia bola zabalená až v troch rôznych obaloch!
Začal preto rozmýšlať, ako by sa to dalo robiť inak a celkovo predísť zbytočnému odpadu. Spomenul si, že kedysi fungoval napr. systém zálohovania sklenených fliaš, dal sa preto do práce s cieľom aplikovať podobný prístup v oblasti balených jedál.
Tak vznikla myšlienka obehového systému opakovane použiteľných obalov na jedlo, ktoré by si zákazník požičiaval od gastronomických podnikov
za vratnú zálohu.
S nápadom oslovil svojho bratranca Mareka, ktorý mal dlhoročné skúsenosti z prostredia gastro priemyslu a takisto hľadal ekologickejšie spôsoby výdaju jedál a podnikania. Spoločnými silami vytvorili firmu Reternum v dnešnej podobe, ktorá má za cieľ pomôcť predchádzať tvorbe odpadu v gastro priemysle, prispieť k očisteniu prírody a miest, ako aj k budovaniu uvedomelej a zodpovednej spoločnosti.